• Program do kontroli rodzicielskiej Kurupira WebFilter

  Opublikowane 7 listopada 2012 w dziale Bezpieczeństwo, Komputery.

  Bezpłatna aplikacja do ochrony rodzicielskiej Kurupira WebFilter umożliwia kontrolowanie: odwiedzanych stron internetowych, uruchamianych aplikacji oraz nadzorowanie czasu spędzonego przez dziecko przed komputerem. Dostęp do ustawień programu zabezpieczony jest hasłem. Program działa na wszystkich kontach użytkowników komputera. Kurupira WebFilter dostępny jest w angielskiej, niemieckiej włoskiej i portugalskiej wersji językowej, jednak pomimo rozbudowanej funkcjonalności jego obsługa jest dość prosta i nie powinna sprawiać problemów nawet początkującym użytkownikom.

  Po pobraniu pliku, a przed rozpoczęciem instalacji trzeba zamknąć okna przeglądarek.

   Po instalacji program poprosi nas o podanie kilku informacji:

  oraz hasła i adresu poczty który umożliwi ewentualne przypomnienie hasła:

  Kurupira WebFilter został podzielony na 2 moduły: jeden odpowiedzialny za kontrolowanie komputera podczas korzystania z Internetu, a drugi za kontrolowanie uruchamianych na komputerze aplikacji.

  W części Web zgromadzono narzędzia przeznaczone do kontroli aktywności w Internecie. Są w niej funkcje blokowania dostępu do stron pornograficznych lub dowolnych innych, zdefiniowanych przez użytkownika oraz tworzenia „białej listy” stron, do których dostęp nie jest w żaden sposób ograniczony. Ponadto program umożliwia nadzorowanie czasu spędzanego przez dziecko w Internecie i blokowanie wybranych komunikatorów internetowych i serwisów społecznościowych.

  Kurupira analizuje aktywność w Internecie generując raporty w których możemy szczegółowo śledzić odwiedzane przez dziecko strony internetowe. Wygenerowane przez program raporty mogą zostać wydrukowane lub zapisane do pliku PDF.

  Część Applications pozwala zarządzać i monitorować uruchamiane na komputerze programy układając listę zablokowanych i dozwolonych aplikacji.

  Możemy tu również przeglądać zrzuty ekranowe wykonane podczas pracy z komputerem. Podobnie jak w części Web tutaj również znalazły się funkcje generowania raportów i przeglądania historii pracy w systemie operacyjnym.

  Na uwagę zasługuje możliwość powiadomień mailowych. Dzięki niej rodzic może otrzymywać na swoją skrzynkę pocztową wiadomości o próbie dostępu do zablokowanych stron/programów. Tego typu powiadomienia mogą być wysyłane w reakcji na zdarzenie, raz dziennie o stałej porze lub w przypadku wyłączenia programu. Program może pracować w trybie ukrytym, wtedy jego ikonka nie jest wyświetlana w obszarze powiadomień obok zegarka.

   

   

Komentarze są wyłączone.